Znovu nastartujme golfový business! – Závěrečná zpráva

Možná jste zaznamenali, že jsme původně avizovali vznik přípravné skupiny „Jak se připravit na očekávaný zájem o golf“, ale na základě řady podnětů jsme se rozhodli změnit účel této skupiny na aktuální téma: Znovu nastartujme golfový business!  Bezpečná-provozovna-bezpečný-golf Důležitý moment nastartoval návrh ze strany TeeTime a AGH.

Možná jste zaznamenali, že jsme původně avizovali vznik přípravné skupiny „Jak se připravit na očekávaný zájem o golf“, ale na základě řady podnětů jsme se rozhodli změnit účel této skupiny na aktuální téma: Znovu nastartujme golfový business! 

Důležitý moment nastartoval návrh ze strany TeeTime a AGH, který byl zaměřen na rozpoznání tzv. Bezpečného hráče. Při rezervaci hry by se informace o negativním testování mohly stát součástí odbavení (viz obrázek). Návrh jsme 19. 4. 2021 společně projednali s prezidentem ICT UNIE a viceprezidentem Hospodářské komory panem Zajíčkem, jenž koordinuje projekt Bezpečná provozovna https://www.komora.cz/news/mobilni-aplikace-bezpecna-provozovna-a-standardy-pro-navrat-do-normalu/, který je v testování a bude napojen na Covidpass.

Naše iniciativa byla přijata velmi pozitivně. Byli jsme vyzváni, abychom se svým projektem zapojili k formulování standardů Bezpečné provozovny v golfovém prostředí. Velmi rychle se podařilo díky ochotě řady z Vás sestavit přípravnou skupinu „Znovu nastartujme golfový Business“.

  • Jan Kastner       –              Ostravice
  • Radek Běláč      –               Kaskáda
  • Michal Vlček     –              Zbraslav
  • Michal Hlaváč   –              Austerlitz
  • Martin Křížek    –              Pyšely
  • Jan Motlík         –              Cihelny
  • Petr Kunc          –              Konopiště
  • Pavel Švehla     –              Černý Most
  • Petr Sinkule      –              Darovanský dvůr
  • Roman Piskač   –              Cinda, ČGK

Po shromáždění důležitých podkladů v průběhu minulého týdne, zejména z oblasti hotelnictví, stravování a dalších provozů, zahájila 27. dubna přípravná skupina svou činnost a v historicky velmi krátkém čase se jí povedlo sestavit návrh standardů Bezpečná provozovna – Bezpečný golf, který Vám tímto předkládáme. Návrh Bezpečná provozovna – Bezpečný golf bylsoučasně odeslán 30. dubna dle dohody Hospodářské komoře. Věřím, že touto iniciativou přispějeme k přijetí standardů provozu golfových areálů a znovunastartování golfového businessu, bez něj by golfový sport nemohl dobře existovat.

Za přípravnou skupinu a tým Silný golf se na další plodnou spolupráci těší

Vratislav Janda